Në M&Sillosi, vizioni ynë është që të jemi të njohur në vend por edhe në Evropë nga konsumatorët, komunitetet dhe njerëzit. Ne gjithmonë e bëjmë të pamundurën për t’u ofruar vlerat më të larta të produkteve dhe prodhimit të M&Sillosit..

M&Sillosi

Na ndiqni në:
+381 (0) 29 633 733

Blog

Spinaq me djathë të ngrohtë: Ushqim i përsosur nga furra

Njërin ndër ushqimet më të shijshme nga spinaqi e duan madje edhe ata të cilët e shmangin të hanë perime!

Përbërësit:

– 1 kg spinaq,
– 1 qepë,
– 2 thelpinj hudhre,
– 150 ml ajkë,
– 150 g kaçkavall,
– 1 lugë vaj,
– kripë, piper.


Përgatitja:

Spinaqin e lajmë dhe e grijmë, presim hudhrën imët. Në tenxhere nxehim vajin dhe në të fërgojmë qepën dhe hudhrën, i shtojmë spinaqin dhe i fërgojmë derisa spinaqi të ndryshojë ngjyrën.

Heqim kapakun dhe presim që lëngu të avullojë. Shtojmë ajkën dhe i qesim një filxhan piper, i përziejmë mirë.

I qesin në enën për pjekje, i qesim kaçkavallin e grirë në rende dhe i pjekim në furrë të nxehur në 200 gradë celsius, derisa kaçkavalli të shkrihet.

Ju bëftë mirë!