Në M&Sillosi, vizioni ynë është që të jemi të njohur në vend por edhe në Evropë nga konsumatorët, komunitetet dhe njerëzit. Ne gjithmonë e bëjmë të pamundurën për t’u ofruar vlerat më të larta të produkteve dhe prodhimit të M&Sillosit..

M&Sillosi

Na ndiqni në:
+381 (0) 29 633 733

Blog

Pogaçe Ramazani

Përbërësit

  • Miell Finnesa Tip 400
  • 1 gotë ujë qumësht i vakët
  • 1 gotë ujë i vakët
  • 1 lugë maje
  • 1 lugë kripë
  • 5 lugë vaj

Përshkrimi

  1. I derdhim në një enë mesatare të gjithë përbërësit.
  2. I përziejmë mirë dhe e ngjeshim brumin, brumin e lëmë të pushojë rreth 45 minuta, pastaj e ndajmë brumin në kulaçe të vogla.
  3. I shtrimë pak me t’hollues edhe i lëmë pak të pushojnë, pogaçet i lyejmë me të kuqët e vezës dhe susam.

 

Shijo ramzanin me Finnesa