Në M&Sillosi, vizioni ynë është që të jemi të njohur në vend por edhe në Evropë nga konsumatorët, komunitetet dhe njerëzit. Ne gjithmonë e bëjmë të pamundurën për t’u ofruar vlerat më të larta të produkteve dhe prodhimit të M&Sillosit..

M&Sillosi

Na ndiqni në:
+381 (0) 29 633 733

Blog

Pitalka për iftarë

Përbërësit

  • 1 l ujë te vaket
  • 1 luge kripë
  • 1 luge maja
  • 1.5 kg miell

Gatimi

1.Ne nje gote uje te vaket qesim majen, nje luge te vogle sheqer dhe leme derisa maja te fermentohet

2.Me pas ne ujin e mbetur te vakt qesim kripen,shtojme majen e fermentuar,miell gradualisht derisa te behet nje mase brumi qe nuk ngjitet per duar(per amvisat e reja,kur nuk ceket sasia e miellit,miell shtojme duke perzier vazhdimisht me luge derisa brumi te mos ngjitet per luge,pra atehere sasia e miellit eshte e mjaftueshme).

3.Brumin e rrumbullaksojme,mbulojme enen dhe leme ne vend te ngrohet per 35-40 minuta derisa te dyfishohet vellimi(gjithashtu brumi derisa dyfishoje vellimin nuk eshte mjaftueshem i fryre,nese nuk aplikohen kjo procedure buka nuk do te jete e shkrifet).

4.Pasi brumi te jete dyfishuar,qesim ne tavolinen e permillur,ndajm toptha te cilet i rrumbullaksojme dhe vendoim ne tavoline anash mbi mbulesen (ose prejm leter per pjekje madhesi te tepsise dhe radhisim topthat ne leter jo shume afer njeri tjetrit).

5.Pasi te fryhen topthat edhe per 15 min lyejm me te verdhe veze dhe shtojme fara susami.