Në M&Sillosi, vizioni ynë është që të jemi të njohur në vend por edhe në Evropë nga konsumatorët, komunitetet dhe njerëzit. Ne gjithmonë e bëjmë të pamundurën për t’u ofruar vlerat më të larta të produkteve dhe prodhimit të M&Sillosit..

M&Sillosi

Na ndiqni në:
+381 (0) 29 633 733

Blog

Ëmbëlsirë kapuçino me tri petë

Përbërësit:

▪ 5 vezë,
▪ 100–150 g sheqer,
▪ 100 g gjalpë,
▪ 4–5 lugë sheqer pluhur,
▪ 200 g krem,
▪ 50 ml vaj,
▪ 5 lugë miell FINNESA,
▪ 100 g çokollatë,
▪ një qese e vogël instant-kapuçino.

Përgatitja:

Tundni vezët me sheqer dhe shtoni miellin dhe vajin dhe piqni brumin në 200 gradë Celsius 20 minuta.

Biskotën ftoheni dhe priteni për së gjati në dy pjesë, ashtu që të përftoni tri kore.

Gjalpin tundeni derisa të bëhet shkumë me 4 – 5 lugë sheqer pluhur dhe shtoni çokollatën e shkrirë dhe qesen e vogël të kapuçinos.

Kremin tundeni me qumështin dhe ujin, dhe shtoni lugë pas luge gjalpin me çokollatë, ndërkaq në fund bashkoni mirë me mikser.

Fillin ndajeni në tri pjesë. Në pjesën e parë të prerë të biskotës qitni kremin, qitni pjesën e dytë të biskotës dhe lyeni me fill dhe mbuloni me kapak pjesën e tretë të biskotës dhe lyeni me fillin e mbetur.